Zmarł ceniony dziennikarz i krytyk filmowy

Zmarł Michał Libera, ceniony dziennikarz i krytyk zajmujący się tematyką filmową. Miał zaledwie 43 lata. Informację o śmierci przekazano za pomocą konta Kino w Tubce, które mężczyzna współprowadził. 

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

W wieku 43 lat zmarł dziennikarz i krytyk muzyczny Michał Libera. Prowadził wraz z Marcinem Marciniakiem konto „Kino w Tubce” i to właśnie tam pojawiła się informacja o śmierci mężczyzny. Nie podano jednak przyczyny zgonu. Wiadomo jednak, że od jakiegoś czasu zmagał się z problemami zdrowotnymi. Dlatego na kanale od maja 2021 roku nie pojawiały się nowe materiały.

„Odszedł Michał Libera. Osoba, a właściwie osobowość. Człowiek, który o kinie wiedział wszystko, albo prawie wszystko(…)Michał, człowiek o wielkiej kulturze osobistej, świetnym poczuciu humoru, niesamowitej pamięci i nieznośnym profesjonalizmie. Współtwórca i najważniejsza postać na kanale Kino w tubce”

-napisano. Marcin Marciniak podkreślił, że obiecał swojemu koledze, że bez jego wiedzy nie powstanie żadna nowa recenzja na „Kino w Tubce”. I tego słowa chce dotrzymać.

Na kanale Youtube, który współprowadził Michał Libera powstało ponad 300 rozmów. Wcześniej Michał Libera współpracował między innymi z Rozgłośnią Harcerską, Radiostacją, Radiem Jazz, Polskim Radiem i Telewizją Polską, a także z Gutek Film, przygotowując książkę o historii kina.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE