Delmikron. Jakie są objawy nowego wariantu COVID-19?

Na świecie pojawiła się nowa odmiana koronawirusa, która jest kombinacją wariantu Delta i Omikron. Póki co potwierdzono ją na Cyprze. Eksperci sądzą, że rozprzestrzeni się jednak jeszcze szybciej niż Omikron. Jakie są objawy zakażenia Delmikronem?  

Fot. Shutterstock

Jak szacują naukowcy, do końca przyszłego miesiąca to wariant Omikron może odpowiadać za większość zakażeń na całym świecie. Jednak w ostatnim czasie pojawiła się nowa odmiana, która jest połączeniem Omikrona i Delty. Delmikron po raz pierwszy zaobserwowano na Cyprze, gdzie potwierdzono już 25 przypadków zachorowań tą odmianą.

Co istotne, nowa kombinacja cechuje się wysoką zaraźliwością. Może rozprzestrzeniać się nawet szybciej niż Omikron. Eksperci apelują jednak, by nie wpadać w panikę, ponieważ póki co nie wiadomo, czy jest również bardziej niebezpieczny.

A jakie są objawy zakażenia Delmikronem? Bardzo podobne do typowych objawów zakażenia COVID-19. Zalicza się do nich katar, podwyższoną temperaturę ciała,  kaszel, ból głowy oraz utratę węchu i smaku. Ważne, aby w przypadku pogorszenia samopoczucia, jak najszybciej skontaktować się z lekarzem. Dzięki temu możemy uniknąć cięższego przebiegu zakażenia czy hospitalizacji.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE