Niedzielski o możliwych scenariuszach pandemii:” To liczby nawet powyżej 200, 300 tysięcy dziennie”

Minister zdrowia zabrał głos w sprawie możliwych scenariuszy jeśli chodzi o pandemię COVID-19. Adama Niedzielskiego przekazał, że w najczarniejszej wersji może się pojawić nawet 200-300 tysięcy zakażeń dziennie i należy się na to w pełni przygotować. 

Fot. Kraków w Pigułce

Dziś rano minister zdrowia był gościem programu „Rozmowa Piaseckiego” na antenie TVN24. Adam Niedzielski pytany był o sytuację pandemiczną w kraju, w tym o to, co może nas czekać w ciągu najbliższych dni i tygodni. Zaznaczył, że patrząc na 7-dniowe średnie, minumum mieliśmy w ostatnich dniach grudnia i mamy za sobą. Teraz natomiast należałoby się spodziewać systematycznych wzrostów.

Na razie jednak nie powinny być one duże, ponieważ póki co jeszcze nie ma eskalacji związanej z Omikronem. Jednak z dnia na dzień liczby zakażeń nową odmianą wirusa są coraz wyższe. Dlatego jak najbardziej możliwe są przypuszczenia ekspertów dotyczących 150-200 tysięcy zakażeń dziennie.

„Jesteśmy cały czas w dużym okresie niepewności i ryzyka. Cały czas gromadzimy wiedzę, obserwujemy inne kraje. Musimy brać pod uwagę zarówno scenariusze najbardziej czarne, jak i te mniej katastroficzne. Najbardziej czarne scenariusze to liczby powyżej 100 tysięcy zakażeń dziennie, które są przerażające. To liczby nawet powyżej 200, 300 tysięcy, ale to budowanie scenariuszy na bardzo konkretnych założeniach, które nie zawsze wiemy, czy są rzeczywiste.”

-wyjaśni szef resortu zdrowia. Zapewnił także, że rząd stara się przygotować na każdy możliwy scenariusz.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]