Senat powoła komisję nadzwyczajną? Chodzi o system Pegasus!

Jeszcze w tym tygodniu Senat ma zająć się powołaniem komisji nadzwyczajnej do sprawy wyjaśnienia przypadków inwigilacji przy użyciu systemu Pegasus. Powstanie komisji zapowiedział lider PO Donald Tusk. 

Fot. Kraków w Pigułce

Dziś rozpoczęło się trzydniowe posiedzenie Senatu. Wicemarszałek poinformowała, że jednym z punktów spotkania będzie rozpatrzenie wniosku o powołanie komisji nadzwyczajnej do sprawy wyjaśnienia przypadków inwigilacji przy użyciu systemu Pegasus.

„Będziemy starali się wykorzystać wszystkie regulaminowe możliwości Senatu po to, aby obywatele dowiedzieli się jak najwięcej o tym, w jaki sposób byli politycy i nie tylko, bo również prawnicy, inwigilowani za pomocą Pegasusa.”

-wyjaśniła Gabriela Morawska-Stanecka. Komisja ma zbadać wpływ przypadków inwigilacji na wybory w 2019 roku. Przypomnijmy, przed świętami Bożego Narodzenia pojawiły się informacje o inwigilacji senatora Krzysztofa Brejzy. Jego telefon miał być szpiegowany w czasie gdy był szefem kampanii KO przed wyborami parlamentarnymi.

Jak natomiast skomentował w rozmowie z Polskim Radiem wicemarszałek Sejmu i szef klubu Prawo i Sprawiedliwość Ryszard Terlecki, jest to zabawa PO, która nie potrafi dyskutować w kwestiach naprawdę istotnych dla Polski i Polaków. Zdaniem Terleckiego cała sprawa to tylko „teatrzyk” opozycji.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE