Konferencja rzecznika MZ. Ważny apel do rodziców!

Podczas środowej konferencji rzecznika Ministerstwa Zdrowia przekazał on ważny apel do wszystkich rodziców i opiekunów prawnych. Chodzi o szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat. 

Fot. Kraków w Pigułce

Dziś odbyła się konferencja rzecznika Ministerstwa Zdrowia przeznaczona szczepieniom dzieci w wieku 5-11 lat. Wojciech Andrusiewicz zaapelował do rodziców i opiekunów, by szczepili swoje pociechy. Jak wyjaśnił, w ostatnich dniach liczba zarówno zarejestrowanych dzieci, jak i zaszczepionych wciąż spada.

Rzecznik resortu przypomniał, że w tej chwili zarejestrowanych na szczepienie jest 415 tysięcy dzieci, zaszczepionych 310 tysięcy. To dużo niższa liczba niż w przypadku młodzieży w grupie wiekowej 12-17 lat, gdzie zaszczepionych jest już blisko 900 tysięcy osób.

Jednak wciąż to jest za mało, by móc wygrać walkę z koronawirusem. Andrusiewicz zaznaczył, że należy przede wszystkim pracować nad tym, by wyszczepienie wśród dzieci i młodzieży zwiększyć tak, aby po feriach, które rozpoczynają się już w części województw w poniedziałek, móc ze spokojem oczekiwać powrotu wszystkich do szkół.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE