Są wstępne wyniki badań nad skutecznością szczepionek w walce z Omikronem! EMA informuje!

Europejska Agencja Leków poinformowała o wynikach wstępnych badań dotyczących skuteczności szczepionek przeciwko COVID-19 przy zakażeniu wariantem Omikron.  Potwierdzają one skuteczność preparatów w walce z nową odmianą wirusa. 

Fot. Shutterstock

Europejska Agencja Leków opublikowała oświadczenie, w którym poinformowała o wynikach wstępnych badań nad skutecznością szczepionek przy zakażeniu nową odmianą COVID-19. Jak się okazuje, analizy potwierdzają skuteczność preparatów podczas zakażenia wariantem Omikron. Szczepionki w dużym stopniu chronią przed ciężkim przebiegiem choroby i hospitalizacją.

Jak dodaje EMA, chociaż zdolność do transmisji wariantu Omikron wydaje się większa, badania z Republiki Południowej Afryki, Wielkiej Brytanii oraz części państw Unii Europejskiej wskazują, że ryzyko hospitalizacji przy zakażeniu Omikronem jest jednak mniejsze niż w przypadku zakażenia wariantem Delta.

Efektywność szczepionek przy Omikronie jest jednak mniejsza niż przy innych szczepach koronawirusa. Jednak pomimo wszystko, zdecydowanie lepiej przyjąć szczepionkę niż jej wcale nie przyjmować.  Według badań przeprowadzonych w RPA, osoby zaszczepione dwiema dawkami preparatu są w 70% chronione przed hospitalizacją. Natomiast analizy w Wielkiej Brytanii wskazały, że po otrzymaniu dawki przypominającej ochrona przed hospitalizacją wzrasta do 90%.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE