Dramat piłkarzy tuż przed Mistrzostwami Europy!

Polska reprezentacja piłki ręcznej tuż przed Mistrzostwami Europy straciła dwóch mocnych zawodników. Wszystko z powodu pozytywnych wyników testów na koronawirusa, które otrzymali Rafał Przybylski i Dawid Dawydzik.

Fot. Kraków w Pigułce

Ogłoszono skład na rozpoczynające się Mistrzostwa Europy, odbywające się na Węgrzech i na Słowacji. Jak poinformował trener reprezentacji polski w piłce ręcznej, w kadrze zabraknie dwóch zawodników. Wszystko z powodu koronawirusa. Ostatnie testy potwierdziły zakażenie u dwóch kluczowych piłkarzy- Rafała Przybylskiego i Dawida Dawydzika.

Obaj zawodnicy zostali poddani izolacji. Oprócz nich pozytywny wynik testu uzyskali także Adam Morawski, Piotr Chrapkowski, Jan Czuwara, Kacper Adamski i Damian Przytuła. Pozostali zawodnicy otrzymali negatywne wyniki, jednak badania zostaną powtórzone jeszcze raz dziś.

Jak przekazał w komunikacie Związek Piłki Ręcznej w Polsce, reprezentaci nie skarżą się na dolegliwości, czują się dobrze, a zakażenie przechodzą bezobjawowo. Jedak zgodnie z procedurą Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej nie mogą wziąć udziału w spotkaniach.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE