Nie żyje jeden z najbardziej lubianych wokalistów disco polo

Zmarł Stefan Dembowski, jeden z najbardziej lubianych wokalistów muzyki disco polo. Był założycielem zespołu Balkan Express, którego twórczość opierała się na rytmach pochodzących z Bałkanów. Póki co nie podano przyczyny śmierci mężczyzny. 

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

Kolejna starta w świecie kultury. Zmarł Stefan Dembowski. Był jednym z najbardziej lubianych muzyków disco polo w Polsce. Największą popularność przyniósł mu zespół Balkan Express, który założył w 2009 roku. Twórczość grupy opierała się na bałkańskich rytmach. Na swoim koncie ma takie przeboje jak „Nasze róże” czy „Buzuki i my”.

Informację o śmierci mężczyzny przekazał inny muzyk, Adam Janosch. Podkreślił, że miał wielokrotnie zaszczyt występować wspólnie ze Stefanem Dembowskim i współpracować z całym jego zespołem podczas produkcji teledysków. Wspomina go jako wspaniałego artystę, ale przede wszystkim wyjątkowego kolegę. Wpis żegnający muzyka opublikowano także w mediach społecznościowych telewizji TVS.

Stefan Dembowski był multiinstrumentalistą. Początki jego twórczości sięgają 1972 roku, kiedy wyjechał do ówczesnej Jugosławii i wraz ze swoim zespołem koncertował przez 22 lata. W Balkan Express odpowiadał za kompozycję i aranżację, ale także śpiewał, grał na instrumentach klawiszowych, na perkusji oraz na trąbce.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE