Będzie waloryzacja 500+? Minister rodziny odpowiada

Minister rodziny i polityki społecznej zapytana została o waloryzację świadczenia 500+, które warte jest coraz mniej ze względu na ciągłe podwyżki cen. Marlena Maląg przyznała, że w tym roku rząd nie planuje zmienić kwoty wypłat. 

Fot. Pixabay

Dziś na antenie Radia Plus minister rodziny i polityki społecznej pytana była o świadczenia dla Polaków, w tym między innymi o Program 500+.  Czy w związku z podwyżkami cen, pojawi się waloryzacja również tego świadczenia? Niestety nie.

Jak zapewniła Marlena Maląg, polityka prorodzinna jest priorytetem Zjednoczonej Prawicy, jednak w tym roku waloryzacja 500+ nie jest planowana. Dodaje, że rząd zaproponował rodzicom i opiekunom dzieci „szyte na miarę programy”, przynoszące więcej korzyści niż 500+. A co z kolejnymi latami? Czy podwyżki są rozważane w 2023 roku?

„Za wcześnie, byśmy w tym trudnym czasie mówili Polakom, że zwaloryzujemy. Nie, my mówimy, że wprowadzamy świadczenia szyte na miarę. Nie zawsze waloryzacja zmienia sytuację, lecz wprowadzenie nowych rozwiązań w obszarze polityki prorodzinnej.”

-wyjaśniła minister rodziny. Program, które zostały wprowadzony, mający na celu wsparcie rodzin to m.in. Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Zakłada on wypłatę 12 tysięcy złotych na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie, w wieku od 12 do 36 miesiąca życia.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE