Bill Gates przewiduje, co będzie dalej ws. pandemii. Tak sądzą również niektórzy lekarze

Bill Gates przez wielu uważany jest za autorytet, genialny umysł, który potrafi przewidzieć, co może się stać. Teraz powiedział co sądzi o pandemii i kiedy może sie zakończyć.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Bill Gates korespondował na Twitterze o przyszłości pandemii z Devi Sridhar, która jest profesorem globalnego zdrowia publicznego na Uniwersytecie Edynburskim w Wielkiej Brytanii.

Miliarder i filantrop przewiduje, że gdy już omikron się zakończyć, sytuacja powinna się ustabilizować i uspokoić. Jego zdaniem większość zachorowań będzie dotyczyć niezaszczepionych i przez ogromną ilość zakażeń przez dłuższy czas większość populacji otrzyma odporność czy to za sprawą szczepień czy przechorowania. Wtedy pandemia przejdzie w fazę endemiczną.

Sytuacja się uspokoi i Covid stanie się chorobą sezonową. Ci, którzy nie będą chcieli chorować będą przyjmować szczepionki, podobnie, jak przeciw grypie. Według Billa Gatesa zapewni to ochronę przed ciężkim przebiegiem i śmiercią, ale szczepionkom brakuje jednak dwóch ważnych rzeczy. Po pierwsza czas poszczepiennej ochrony wydaje się być ograniczony, a po drugie, mimo wszystko można się powtórnie zakazić. Miliarder zastrzega jednak, że scenariusz się spełni, o ile po Omikronie nie pojawi się jeszcze groźniejszy wariant, choć jego zdaniem jest to mało prawdopodobne.

Jego zdanie pokrywa się z częścią specjalistów m.in. dr Anthony’ego Fauciego, głównego doradcy prezydenta USA ds. medycznych.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE