Znany dziennikarz zatrzymany. Usłyszał m.in. zarzut gwałtu

Dziennikarz Mariusz Z. zatrzymany został w czwartek wieczorem przez policję i przewieziony do warszawskiej prokuratury. Usłyszał między innymi zarzut gwałtu. Obecnie trwa posiedzenie aresztowe. 

Fot. Kraków w Pigułce

Znany dziennikarz Mariusz Z., został zabrany przez policję do prokuratury w Warszawie, gdzie usłyszał między innymi zarzut gwałtu. Portal Onet potwierdził tę informację w Sądzie Okręgowym w Warszawie. Jak dodaje, obecnie trwa posiedzenie aresztowe. Grozi mu 12 lat więzienia.

Głos w sprawie zabrał także dziennikarz i pisarz Piotr Krysiak. W mediach społecznościowych napisał, że dowiedział się nieoficjalnie, że Mariusz Z. nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. W prokuraturze czekała już na niego prawniczka.

Mariusz Z. w latach 80-tych był dziennikarzem warszawskiej „Kultury”. Później wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie pracował jako jeden z głównych komentatorów dziennika „The Detroit Free Press”. Od 2003 roku objął stanowisko redaktora naczelnego „Super Expressu”, a od 2006 do 2007 roku „Przekroju”. Na antenie Polsat News 2 prowadził także program publicystyczny „Prawy do lewego, lewy do prawego”.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE