Zwrot akcji w Zakopanem! Jeden skoczek jednak wystartuje!

Wczoraj informowaliśmy o pozytywnych wynikach testu na COVID-19 dwóch polskich skoczków narciarskich. Oznaczało to absencję w Zakopanem, ale i w niemieckim Titisee-Neustadt. Jak się jednak okazuje, jeden z nich został dopuszczony do startu w zawodach. 

Fot. Kraków w Pigułce

W czwartek Polski Związek Narciarski poinformował, że Dawid Kubacki i Paweł Wąsek uzyskali pozytywne wyniki testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Oznaczało to ich nieobecność w zawodach w Zakopanem, ale także 22-23 stycznia podczas Pucharu Świata w Titisee-Neustadt.

Dawid Kubacki opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym potwierdził, że jest zakażony COVID-19, mimo to kciuki będzie trzymał za swoich kolegów przed telewizorem. Na Wielkiej Krokwi pojawi się Piotr Żyła, Jakub Wolny, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Maciej Kot, Tomasz Pilch, Klemens Murańka, Kacper Juroszek, Stefan Hula i Jan Habdas, który zajmie miejsce kontuzjowanego Kamila Stocha.

Jak się jednak okazuje, w Zakopanem zobaczymy także Pawła Wąska. Dziś Polski Związek Narciarski opublikował kolejny wpis na Twitterze. Przekazano, że reprezentant poddany został dwóm powtórnym testom PCR na obecność koronawirusa i dwukrotnie uzyskał negatywne wyniki badań. Dzięki temu został dopuszczony do startu w zawodach.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE