Pedofil zaczepiał 10-letnią dziewczynkę i obnażał sie na ulicy. Został zatrzymany

8 stycznia funkcjonariusze z Komisariatu Policji III w Krakowie otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który miał zaczepić na terenie Olszy dziewczynkę i obnażyć się przed nią. 11 stycznia policjanci zatrzymali wytypowanego 34-latka.

Fot. Pixabay

Jak wynika z otrzymanego zgłoszenia, 8 stycznia 2022 roku około godziny 13.15 na terenie Olszy, 10-latka została zaczepiona przez nieznanego mężczyznę, który ostentacyjnie obnażył się przed nią i zwrócił się do niej nieprzyzwoitymi słowami. Małoletnia ominęła nieznajomego i skierowała się do domu, gdzie poinformowała bliskich o sytuacji. Ojciec małoletniej udał się do komisariatu III w celu poinformowania o zajściu. Jeden z krakowskich rannych opublikował na portalu społecznościowym film z monitoringu, na którym zarejestrowano przebieg zdarzenia.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji III w Krakowie przeprowadzili w tej sprawie szereg czynności operacyjnych, które pozwoliły na weryfikację własnych ustaleń i otrzymanych doniesień w tej sprawie oraz wytypowanie osoby, której wizerunek zarejestrował monitoring. 11 stycznia, po południu, mężczyzna z ostał zatrzymany w swoim krakowskim mieszkaniu.

Zebrane w sprawie materiały zostały przesłane do prokuratury Rejonowej Kraków Śródmieście – Wschód. Wczoraj doprowadzono tam 34-latka na przesłuchanie. Prokurator przedstawił mu zarzut z art. 13 §1 kk w zw. art. 200 § 1kk. tj. usiłowanie doprowadzenie małoletniej osoby do poddania się tzw. innej czynności seksualnej, za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Dziś na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Źródło: KWP w Krakowie / mw

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE