RCB wysyła tajne ostrzeżenia. Tylko dla wybranych

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyła specjalne ostrzeżenia dotyczące piątej fali. Nie każdy je jednak dostanie. Liczyć na nie mogą pracownicy podmiotów zarządzających infrastrukturą krytyczną i spółek skarbu państwa.

Fot. Shutterstock

RCB wysyła wiadomości do sektorów krytycznych takich, jak podmioty dostarczające prąd czy gaz. Mają one przygotować się na szczyt piątej fali, która ma być dużo groźniejsza niż poprzednie. Z szacunków Ministerstwa Zdrowia wynika, ze dziennie może być wykrywanych nawet 100 tys. przypadków.

Tym razem nie będzie to krótki komunikat, ale oficjalne pismo. RCB poinformowało w nim, że nawet 30 proc. pracowników przedsiębiorstw nie będzie dostępnych w związku z kwarantanną lub chorobą. W związku z tym apeluje, by się do tego przygotować i wdrożyć procedury, które rząd miał przygotować już w marcu 2020 roku.

Kopie pisma otrzymała redakcja tvn24.pl i potwierdziła jego autentyczność od informatora powiązanego z jednym z podmiotów. W związku z tym redakcja zadała pytanie RCB czemu dostali to tylko przedstawiciele kluczowej infrastruktury, a nie wszyscy przedsiębiorcy w Polsce. Odpowiedzi przed weekendem nie uzyskano.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE