Nie żyje aktorka „Czterdziestolatka” i serialu „Dom”. Miała 88 lat

Zmarła Krystyna Zapasiewicz-Majewska, aktorka teatralna i filmowa, znana z roli sprzedawczyni z „Czterdziestolatka”. Prywatnie była pierwszą żoną Zbigniewa Zapasiewicza. Miała 88 lat.

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

Urodziła się w Inowrocławiu. Jej matka pochodziła z Warszawy, a ojciec z Poznania. W 1944 r. przeprowadziła się do Warszawy, gdzie zamieszkała przy ul. Miodowej 12. W 1952 r. dostała się do Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, gdzie ukończyła aktorstwo.

Po koniec lat 60. XX wieku w Teatrze Dramatycznym m.st. Warszawy poznała aktora Zbigniewa Zapasiewicza, z którym wzięła ślub. Małżeństwo jednak nie trwało długo i zakończyło się rozwodem. Potem jeszcze przez jakiś czas pracowali razem. Wiele ostatnich lat życia spędziła na Starym Żoliborzu.

Występowała m.in. w teatrach: im. Mickiewicza w Częstochowie (1957-61), Teatrze Starym w Krakowie (1961-65), w Teatrze Wielkim w Warszawie (zagrała tam m.in. w „Małym Księciu”) i w teatrze Dramatycznym w Warszawie, gdzie zagrała m.in. w „Don Juanie” Jan Kulczyński (1986), „Carze Mikołaju” Macieja Prusa (1988) i w „Gwiazdach za murem” (1988) Jana Szurmieja.

Grała w filmach fabularnych i spektaklach telewizji. W 1977 r. zagrała tytułową Melissę w spektaklu w reżyserii Jan Bratkowski. W „Czterdziestolatku” wcieliła się w drugoplanową rolę ekspedientki z domów centrum, a w serialu „Dom” w rolę pielęgniarki. Zagrała jeszcze m.in. w „Końcu babiego lata” i „Znaków szczególnych brak”.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE