Dziś minister zdrowia ogłosi decyzję w sprawie Rady Medycznej!

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że dziś po południu Adam Niedzielski wyda oświadczenie w sprawie dalszego funkcjonowania Rady Medycznej do spraw COVID-19 przy premierze. W piątek trzynastu członków zrezygnowała z doradzenia rządowi. 

Fot. Kraków w Pigułce

Dziś posiedzenie sztabu kryzysowego i spotkanie kierownictwa Ministerstwa Zdrowia. Podczas niego będą prowadzone dyskusje na temat dalszego funkcjonowania Rady Medycznej. Przypomnijmy, w piątek trzynastu z siedemnastu członków Rady Medycznej do spraw COVID-19 zrezygnowało z doradzania w sprawie pandemii.

Jak tłumaczono, rezygnacja ekspertów spowodowana była brakiem wpływu rekomendacji na realne działania oraz wyczerpaniem się dotychczasowej współpracy. Byli już członkowie przyznali, że byli często oskarżani o niedostateczny wpływ na poczynania rządu.

„Jednocześnie obserwowaliśmy narastającą tolerancję zachowań środowisk negujących zagrożenie COVID-19 i znaczenie szczepień w walce z pandemią, czego wyrazem były również wypowiedzi członków Rządu lub urzędników państwowych”

-dodano.Natomiast, jak przekazał wiceminister zdrowia na antenie Polsat News, po południu szef resortu Adam Niedzielski wyda oświadczenie dotyczące tego, w jakiej formie w Rada Medyczna będzie teraz pracować.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE