Szczepienia nastolatków. Kiedy dawka przypominająca?

Jak przekazał rzecznik resortu zdrowia, 24 stycznia ma zapaść decyzja Europejskiej Agencji Leków, dotycząca szczepienia przeciwko COVID-19 dawką przypominającą osób w wieku 12-17 lat. Jeśli będzie ona pozytywna, trzecią szczepionkę młodzież będzie mogła otrzymać już w lutym.

Fot. Shutterstock

Na antenie Polsat News rzecznik Ministerstwa Zdrowia poinformował, że już 24 stycznia 2022 roku zbierze się Europejska Agencja Leków, która zdecyduje co z rekomendacją dotyczącą podawania trzeciej dawki szczepionki na COVID-19 dla osób w wieku 12-17 lat. Przypomnijmy, szczepienia dla młodzieży w wieku 16-17 lat ruszyły w maju 2021 roku. Kilka tygodni później mogły szczepić się młodsze osoby- w wieku od 12 do 15 lat.

Jeśli decyzja będzie pozytywna, wówczas w ciągu tygodnia, dwóch powinny zostać wprowadzone szczepienia dawką przypominającą również w Polsce. Oznacza to, że preparaty młodzież będzie mogła otrzymać  nawet w  pierwszej połowie lutego.

Szczepienia na koronawirusa rozpoczęły się w 27 grudnia 2020 roku. Jako pierwsi mogli je dostać pracownicy służb zdrowia, seniorzy czy osoby przewlekle chore, którym szczepionka mogła znacząco poprawić jakość życia. Kilka tygodni temu ruszyły szczepienia najmłodszych dzieci, w wieku od 5 roku życia.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE