UOKiK nałożył karę na bank. Musi zapłacić ponad 44 mln złotych!

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na jeden z banków ponad 44 milionów złotych kary. Zdaniem UOKiK, instytucja naruszyła zbiorowe interesy konsumentów. Chodzi o kwestię związane z udzielaniem kredytów. 

Fot. Kraków w Pigułce

Jak poinformował dziś Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Santander Consumer Bank narusza zbiorowe interesy konsumentów. Zakwestionowano praktyki związane z udzielaniem kredytów konsumenckich, między innymi chodzi o wyliczanie kosztów związanych z ubezpieczeniem do całkowitej kwoty kredytu.

„Konsument, który bierze w Santander Consumer Banku kredyt konsumencki wraz z ubezpieczeniem, może skredytować jego koszt. Bank jednak bezprawnie wlicza koszt składek ubezpieczeniowych do całkowitej kwoty kredytu.”

-przekazano. Zaznaczono, że bank prezentując informacje na temat całkowitej kwoty kredytu, wprowadzał konsumentów w błąd co do proporcji między całkowitą kwotą kredytu, a jego kosztem.  W ten sposób klient myślał, że oferta jest dużo korzystniejsza, niż faktycznie była.

Postępowanie w tej sprawie zostało wszczęte na podstawie zawiadomienia organizacji konsumenckiej. Teraz bank musi zapłacić karę ponad 44 mln złotych. Decyzja nie jest prawomocna.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]