Wiadomo, kiedy może zapaść decyzja w sprawie dalszych obostrzeń!

Dziś na antenie Radia Plus poinformował o planach rządu dotyczącą wprowadzenia nowych obostrzeń. Jak zaznaczył, ewentualne decyzję zostaną podjęte w drugiej połowie stycznia. Wszystko zależy od liczby dobowych zakażeń. 

Fot. Kraków w Pigułce

Rzecznik rządu Piotr Mueller zapytany był dziś o sytuację pandemiczną w kraju. Czy w związku z narastającą liczbą zakażeń, w tym z coraz większym odsetkiem nową odmianą COVID-19, będą wprowadzone dodatkowe obostrzenia?

Jak wskazał rzecznik, decyzję odnośnie ewentualnych nowych obostrzeń zostaną podjęte w drugiej połowie stycznia. Wszystko bowiem zależy od liczby dziennych zakażeń. Nie wiadomo, czy jest to wciąż anomalia poświąteczna i posylwestrowa czy jednak rozwija się piąta fala pandemii. Piotr Mueller zaznaczył, że na tę chwilę kluczowe jest przestrzeganie dotychczasowych restrykcji.

„Mogę jasno zapowiedzieć, że pan premier dał dyspozycje, by teraz w czasie w ferii kontrolować hotele, restauracje pod kątem przestrzegania norm bezpieczeństwa przez inspektorów sanitarnych i policję”

-dodał rzecznik rządu. Wcześniej wiceminister zdrowia Waldemar Kraska powiedział, że rządzący starają się wyjść trochę wcześniej przed piątą falę, już przygotowując się na czarne scenariusze.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE