Wiceminister zdrowia o nowych przypadkach COVID-19. Coraz więcej osób zakażonych Omikronem!

Waldemar Kraska mówił na antenie Polsat News o sytuacji pandemicznej w kraju. Przekazał, że ostatniej doby odnotowano ponad 10 tysięcy nowych przypadków koronawirusa. To wzrost w porównaniu do poprzedniego tygodnia o ponad 34%. Jest  też coraz więcej zakażeń wariantem Omikron. 

Fot. Kraków w Pigułce

Wiceminister zdrowia był gościem porannego programu na antenie Polsat News. Zwrócił uwagę na fakt, że jeśli chodzi o pandemię to liczba zakażeń w Polsce znów zaczyna wzrastać. Oznaczać to może, że piąta fala nadchodzi wielkimi krokami.

Zeszłej doby odnotowano aż 10 445 przypadków koronawirusa w Polsce. To wzrost o 34 procent, jeśli porówna się liczby te tydzień do tygodnia. 10 stycznia informowano o 7785 nowych przypadkach. Z powodu COVID-19 zmarło jednak mniej osób niż w ubiegły poniedziałek. Wtedy liczba ta wyniosła 19, dziś są to 4 osoby.

Waldemar Kraska wskazał także, że od kilku dni jest coraz więcej przypadków zakażeń nową odmianą koronawirusa. Spośród zakażonych aż u 611 pacjentów wykryto wariant Omikron. Natomiast w sumie to już 16,5 procent wszystkich przypadków COVID-19.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE