Już wkrótce chleb może kosztować 40 zł. „Będzie dobrem luksusowym”

Ogromna inflacja i bardzo wysokie ceny gazu mogą sprawić, że piekarnie będą zmuszone podnieść ceny. Już teraz niektórzy mówią, że aby opłacało się wypiekać chleb, jego cena musi wynosić około 40 zł.

Fot. Pixabay

Piekarnie otrzymały podwyżki cen gazu, jak i podwyżki cen surowców.

Mamy wielkie problemy żeby przetrwać. 7 stycznia mąka była droższa o 85% w stosunku do roku 2021, a teraz jest to już 105%. Ceny gazu to problem piekarzy w całej Polsce, rozdzwaniają się telefony, piekarze mobilizują się do działania i rządzący muszą usłyszeć nasz głos. Możemy skalkulować wzrost cen gazu o 400%. Ale kto ode mnie wtedy kupi chleb? On musiałby kosztować 40 złotych za kilogram. To byłby już produkt delikatesowy, a chleb nie może być luksusem, to jest podstawa naszej diety. Nie może to iść w taką stronę – skomentował w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl Andrzej Wojciechowski, właściciel piekarni Wojciechowski.

Piekarze apelują do rządu o interwencje w tej sprawie. Albo rząd znajdzie jakiś sposób na odciążenie cen gazu albo niedługo piekarnie zaczną po prostu bankrutować lub podnosić ceny do gigantycznych poziomów.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]