Zmiany w 500+! Niedługo wszyscy muszą złożyć wniosek!

Ważne zmiany w programie 500+ weszły w życie. Minister Marlena Maląg przypomina, że niedługo wszyscy będą musieli złożyć wniosek.

Fot. Kraków w Pigułce

Od lutego rusza nabór wniosków o 500+ na nowy okres świadczeniowy. Ten rozpocznie się 1 czerwca 2022 roku i potrwa do 31 maja 2023 roku.

Rodzice powinni złożyć wniosek jak najszybciej, maksymalnie do 30 kwietnia 2022 roku, tak, aby pieniądze wypłacone były do końca czerwca, czyli tak, aby zachować ciągłość świadczenia.

Złożenie wniosku do końca czerwca spowoduje wypłatę świadczenia z wyrównaniem. Złożenie wniosku po 30 czerwca oznaczać będzie przyznanie świadczenia od miesiąca złożenia wniosku.

Zmienia się też sposób składania wniosku. Nie ma możliwości złożenia wniosku w urzędzie osobiście. Nie ma też możliwości otrzymania świadczenia „do ręki”. Wniosek należy złożyć elektronicznie za pośrednictwem portalu [email protected] Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Platformę Usług Elektronicznych ZUS lub przez bankowość elektroniczną. Świadczenie będzie bezgotówkowe, a więc przelew trafi bezpośrednio na konto wskazane we wniosku.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE