Będzie nowy przedmiot w szkołach. Minister Czarnek o szczegółach

Minister edukacji narodowej poinformował, że 2023 roku resort chce zmienić podstawy przedsiębiorczości w biznes i zarządzanie. Zdaniem Przemysława Czarnka, za mało czasu młodzież poświęca na zajęcia związane z ekonomią i finansami. 

Fot. Kraków w Pigułce

Dziś w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie minister edukacji narodowej wziął udział w spotkaniu poświęconym konsultacjom na temat praktycznego nauczania przedsiębiorczości w szkołach. Jak przekazał, rząd chce, aby od 1 września 2023 roku podstawy przedsiębiorczości zostały zastąpione nowym przedmiotem.

Chodzi o biznes i zarządzanie. Jak wyjaśnił,  w tej chwili w polskim systemie szkolnictwa przewidzianych jest na ten moment 60 godzin lekcyjnych zajęć związanych z ekonomią i finansami w ciągu 12 lat edukacji. Jak podzieli się to przez 45 minut, to wychodzi, że edukacja dotyczącą ekonomii i finansów trwa zaledwie dwa dni z dwunastu lat. A to, zdaniem ministra, zdecydowanie za mało.

Szef resortu edukacji podkreślił, że nauczanie ekonomii służy młodzieży poprzez przygotowanie do życia dorosłego, do odpowiedniego podejmowania decyzji finansowych, ale i skutecznego zarządzania  zarówno gospodarstwem domowym, jak  i firmą.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]