Minister edukacji apeluje, by nie używać tego słowa. Internauci zdziwieni

Minister edukacji Przemysław Czarnek podzielił się swoimi przemyśleniami na Twitterze. Internauci są zdziwieni szczególnie apelem, by nie używać słowa… rodzic.

Fot. Mateusz Grochocki/East News

Minister edukacji zwrot „rodzice” uznał za niepoprawny. – Używajmy konkretnych, właściwych nazw. Zwłaszcza w dobie rewolucji ideologicznej. Nie „rodzic”, tylko „tata” lub „mama”. To są słowa z języka polskiego. „Rodzic” to się mówi w TVN. Zaraz będzie „rodzic nr 1” i „rodzic nr 2”. Wróćmy do precyzyjnego języka – zaapelował.

Poruszane były też inne tematy m.in. edukacja seksualna w szkołach. Minister stwierdził, że nie ma zgody na „deprawację młodzieży”. – Od tysięcy lat, żeby nie powiedzieć miliardów, żeby nie powiedzieć od stworzenia człowieka, ludzie dokładnie wiedzieli, jak to wygląda i jak wygląda życie seksualne człowieka i myślę, że nie trzeba tego zbyt mocno rozbudowywać w szkole – ocenił. Dodał, ze jego zdaniem informacje przekazywane w wychowaniu do życia w rodzinie są wystarczające.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]