Minister zdrowia prognozuje: „Przekroczymy 100 tysięcy zakażeń dziennie”

Wkroczyliśmy w piątą falę pandemii. Wczoraj odnotowano ponad 30 tysięcy zakażeń koronawirusem w Polsce. Jak przekazał Adam Niedzielski, dziś liczby te będą podobne, a już na początku mogą wynieść nawet 100 tysięcy zakażeń dziennie. 

Fot. Kraków w Pigułce

W środę odnotowano ponad 30 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem. Ostatnio wyższe wyniki odnotowano na przełomie marca i kwietnia 2021 roku, podczas trzeciej fali pandemii COVID-19. Jak wskazał wczoraj Adam Niedzielski, obecnie odmiana Omikron stanowi ponad 20 procent wszystkich zakażeń.

Oznacza to, że piąta fala się rozwija i to bardzo szybko. Minister zdrowia w wieczornej rozmowie na TVN Info zaznaczył, że Polska jeszcze nie miała do czynienia z taką dynamiką. Przekazał też, że podobnych danych spodziewa się również w czwartek.

„Przypomnę, że przez całą jesień, przez całą czwartą falę nie mieliśmy sytuacji, w której ten poziom 30 tys. był przekroczony, a my dopiero zaczynamy piątą falę i od razu zaczynamy ją z takim mocnym akcentem.”

-dodał Niedzielski. Zaznaczył, że apogeum piątej fali należy spodziewać się na początku lutego 2022 roku. Wtedy pojawi się powyżej 100 tysięcy zakażeń koronawirusem dziennie. Oznaczać to może nawet niewydolność systemu opieki medycznej. Dlatego w tej chwili jedną formą walki z COVID-19 i poczucia bezpieczeństwa, są szczepienia.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]