Nie żyje ceniona polska aktorka. Miała 82 lata

W wieku 82 lat zmarła polska aktorka teatralna, filmowa, radiowa i telewizyjna Antonina Girycz- Dzienisiewicz. Informację o śmierci przekazała jej córka, Julia Dzienisiewicz. Grała m.in. w spektaklach Teatru Telewizji czy w „Czterdziestolatku”. 

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

Nie żyje Antonina Girycz- Dzienisiewicz, ceniona polska aktorka. Zmarła 19 stycznia wieczorem. Grała zarówno w teatrze, jak i w filmach i seriach. Udzielała się również w dubbingu. Informację o śmierci kobiety w rozmowie z PAP przekazała dziś w imieniu rodziny córka zmarłej, Julia.

Antonina Girycz- Dzienisiewicz zadebiutowała w 1959 roku w Teatrze Dramatycznym we Wrocławiu. Później występowała także w Lublinie i Zielonej Górze. Od 1967 do 2001 roku współpracowała z Teatrem Współczesnym w Warszawie. Brała udział w takich spektaklach jak „Dziady”, „Strach i nędza III Rzeszy” czy „Komu wierzycie”.

W swoim dorobku ma także wiele ról filmowych i teatralnych.  Można było ją zobaczyć np. w „Awanturze o Basię”, „Zmiennikach”, „Niani” czy „Usta Usta”. Wielu fanów przyniosła jej także rola w „Czterdziestolatku”. Co ciekawe, wystąpiła w aż 156 audycjach i słuchowiskach Teatru Polskiego Radia. Tworzyła też kreacje dubbingowe i bajkach i filmach dla dzieci.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]