Będą darmowe testy antygenowe w aptekach!

Trwa konferencja prasowa ministra zdrowia oraz premiera Mateusza Morawieckiego. Przekazano, że za 25 procent zakażeń odpowiada w tej chwili odmiana Omikron. W związku z tym przygotowano pakiet zmian. Wśród nich są darmowe testy w aptekach.

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

Dziś padł rekord zakażeń koronawirusem w Polsce. W piątek odnotowano aż 36 655 nowych przypadków COVID-19. Wcześniejszy rekord zakażeń padł 1 kwietnia 2021 roku, gdzie pojawiło się 35 251 nowych chorych. Jak przekazał dziś podczas konferencji prasowej premier, piąta fala stała się już faktem.

Mateusz Morawiecki podkreślił, że Omikron jest dużo bardziej zaraźliwy niż poprzednie wersje wirusa. Już wkrótce może nas czekać nawet kilkaset zakażeń dziennie. Dlatego niezbędne są dodatkowe zmiany. I tak, od 27 stycznia w aptekach mają pojawić się darmowe testy antygenowe na koronawirusa. Testy będą opłacane przez NFZ, bez skierowania lekarza, a ich wyniki będą bezpośrednio wprowadzane do systemu.

Jak wskazał minister zdrowia, farmaceuci wiedzieli, że w resorcie są prowadzone rozmowy na temat testowania w aptekach i są na to gotowi. Dlatego, jeśli będą problemy organizacyjne, być może testowanie pojawi się w określonych godzinach, mogą pojawić się osobne wejścia.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE