Kolejne rekordy zakażeń już w tym tygodniu! Minister zdrowia mówi o liczbach!

Minister zdrowia przekazał, że w tym tygodniu  mogą nas czekać kolejne rekordowe liczby zakażeń koronawirusem. Jak wyjaśnił, przekroczony może być próg 50-60 tysięcy chorych dziennie. A pomimo tak wysokich liczb, to dopiero początek piątek fali pandemii. 

Fot. Kraków w Pigułce

Minister zdrowia poinformował, że piąta fala pandemii koronawirusa dopiero się zaczyna. Jednak pomimo to, ostatnie dobowe dane szokują. Jeszcze nigdy na początku fal nie było takich liczb zakażeń dziennie. Jak tłumaczy Adam Niedzielski, wszystko ze względu na mutację Omikron.

Nowa odmiana koronawirusa jest dużo szybsza niż jego poprzednie warianty. Dlatego w ciągu najbliższych dni może być nawet 50-60 tysięcy przypadków COVID-19 dziennie. Co istotne, może pojawić się także „czarny scenariusz”, który zakłada przyspieszenie przyjęć do szpitali. A wtedy może nastąpić niewydolność systemu służby zdrowia.

Również  powodu Omikrona, który jest odpowiedzialny za coraz większą liczbę zakażeń, rząd zdecydował się na skrócenie kwarantanny  do 7 dni. Jak tłumaczy Niedzielski, nakładanie dłuższej kwarantanny mogłoby doprowadzić do faktycznego lockdownu w gospodarce Polski. I to nie ze względu na nowe rozporządzenia, a na brak pracowników, którzy z powodu choroby musieliby zostawać w domach.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]