Projekt dotyczący weryfikacji szczepień trafi do Sejmu już w tym tygodniu!

Ryszard Terlecki zapowiedział, że projekt dotyczący ustawy pozwalającej na weryfikację szczepień przez pracodawców będzie jeszcze w tym tygodniu procedowany przez Sejm.

Fot. Shutterstock

Szef klubu Prawo i Sprawiedliwość Ryszard Terlecki zapowiedział, że temat projektu dotyczącego weryfikacji szczepień przez pracodawców w zakładach pracy będzie podejmowany jeszcze na posiedzeniu Sejmu w tym tygodniu. Dziś natomiast kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości ma się zebrać i rozmawiać o projekcie.

Jak zapewnił Ryszard Terlecki, partia PiS jest przekonana, że temat zostanie podjęty podczas najbliższego posiedzenia. Obrady Sejmu mają rozpocząć się w środę, 26 stycznia. Dopytywany o to, czy liczy na poparcie opozycji w tej sprawie zaznaczył, że „opozycja zawsze mówi, że jest za późno albo za wcześnie”.Jednak ma nadzieje, że spotkani, które odbędzie się jutro u premiera Mateusza Morawieckiego z opozycją w sprawie dalszej walki z pandemią, będzie pożyteczne przed posiedzeniem Sejmu.

Projekt tzw. ustawy Hoca to szczególne rozwiązania, zapewniające możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w czasie pandemii koronawirusa. Chodzi między innymi o prawa pracodawcy do testowania swoich pracowników na COVID-19. Dzięki temu miejsca pracy miałyby stać się bardziej bezpieczne.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]