Zatrzymano „Tulipana” z Mazowsza. „Pożyczał” od wybranki z Pcimia ogromne kwoty

Myśleniccy kryminalni uzyskali informacje, że jedna z rodzin w gminie Pcim może padać ofiarą oszustwa na tzw. tulipana. 28-letnia kobieta, która poznała 31-latka z województwa mazowieckiego na jednym z portali randkowych, nie była świadoma, że oszukuje on ją i jej bliskich pożyczając od nich pieniądze.

Fot. Pixabay

Dopiero kiedy policjanci zdemaskowali oszusta, zaczęły wychodzić szczegóły jego działania. Pod różnymi pretekstami pożyczał od swojej partnerki i jej rodziny pieniądze. Te rzekomo potrzebne były mu na ratowanie firmy (podawał się za człowieka majętnego), problemów z Urzędem Skarbowym, policją, czy wsparcie dla chorych członków rodziny.

Oszust zdobył ogromne zaufanie rodziny. Wielu jej członków pożyczało mu pieniądze – nawet wielokrotnie. Co ciekawe, w większości przypadków nie wiedzieli oni o pozostałych pożyczkach, zaciąganych u bliskich. Jednorazowe pożyczki wynosiły nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, a taki proceder trwał niemal rok. Łącznie oszust „pożyczył” od swojej partnerki i członków jej rodziny ponad 200 tysięcy złotych.

12 stycznia br. kryminalni zatrzymali 31-latka. Mężczyzna usłyszał zarzuty oszustw i przyznał się do winy. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Teraz policjanci sprawdzą, czy rodzina z gminy Pcim to jedyni pokrzywdzeni przez „tulipana”.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE