Igrzyska olimpijskie. Kolejna zmiana w składzie reprezentacji! Powodem COVID-19

Jak poinformował Polski Związek Narciarski, zmieniono skład reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie w Pekinie. Wszystko z powodu COVID-19. Biegaczka narciarska Zuzanna Fujak uzyskała pozytywny wynik testu na koronawirusa. 

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

Igrzyska olimpijskie w Pekinie rozpoczynają się już 4 lutego 2022 roku. Jednak, ze względu na pandemię COVID-19,  będą mocno ograniczone jeśli chodzi o skład.  W sumie Polskę ma reprezentować 57 sportowców, z czego pięć biegaczek sportowych. Wśród nich miała być między innymi Zuzanna Fujak.

Jak się jednak okazuje, biegaczka uzyskała pozytywny wynik testu na koronawirusa. Z tego powodu nie będzie mogła uczestniczyć w rywalizacji. Polski Związek Narciarski przekazał na Twitterze, że zastąpi ją Karolina Kukuczka.

„Zmiany w składzie naszej reprezentacji na XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Biegaczka narciarska Zuzanna Fujak otrzymała pozytywny wynik testu na COVID-19 i niestety nie wystartuje w igrzyskach. W miejsce Fujak powołana została Karolina Kukuczka, która zadebiutuje w IO.”

-napisano. Oprócz Kukuczki w składzie Polaków na biegi narciarskie kobiet pojawią się: Izabela Marcisz, Monika Skinder, Weronika Kaleta i Magdalena Kobielusz.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]