Minister edukacji przedstawia warianty postępowań w szkołach. Będzie nauka zdalna?

Minister edukacji poinformował, że w ciągu najbliższych godzin zapadną decyzje dotyczące wariantów postępowań w szkołach w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem podczas piątej fali pandemii. Wśród nich jest m.in. przejście na nauczanie zdalne.

Fot. Kraków w Pigułce

Jak poinformował dziś rano w rozmowie z TV Republika minister nauki i edukacji, jest kilka wariantów postępowań jeśli chodzi o funkcjonowanie szkół podczas piątej fali pandemii. Przypomnijmy, liczba zakażeń w ostatnich dniach pobija wciąż rekordy. Coraz więcej przypadków dotyczy zakażenia Omikronem, który jest dużo bardziej zakaźny od poprzednich odmian COVID-19.

Dokładna decyzja w sprawie funkcjonowania placówek oświaty ma zapaść jeszcze dziś, w ciągu kilku godzin. Jedną z opcji jest przejście na naukę zdalną klas od IV wzwyż. Prawdopodobne jest także nauczanie online punktowo w miastach, gdzie zakażeń jest najwięcej.

Minister edukacji zwrócił uwagę na fakt, że obciążenie pracą sanepidu w związku ze zdecydowanie bardziej licznymi przypadkami zakażeń w szkołach, niż było to w trzeciej i czwartej fali COVID-19. Jak zaznaczył Przemysław Czarnek, pierwszym czynnikiem branym pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o przejściu na naukę zdalną będzie wydolność służby zdrowia.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE