Ważne zmiany dla osób planujących podróże do Wielkiej Brytanii!

Wielka Brytania łagodzi obostrzenia. To również dobra informacja dla osób planujących podróże do tego kraju. Zmienią się między innymi zasady kwarantanny czy wykonywania testów. Wciąż jednak pozostanie obowiązek wypełnienie formularza lokacyjnego. 

Fot. Pixabay

11 lutego 2022 roku Wielka Brytania łagodzi kolejne obostrzenia. Jak podkreślają władze UK, ma to być krok ku drodze do normalności. Zdaniem ekspertów, kraj ten wychodzi już z pandemii COVID-19 i wkracza w fazę endemiczną, która oznacza, że Brytyjczycy będą żyć z koronawirusem, jak z grypą.

Znoszenie restrykcji dotyczy między innymi podróży. To dobra informacja dla osób wybierających się w najbliższym czasie na Wyspy, szczególnie dla osób, które nie przyjęły szczepionki. Osoby niezaszczepione lub po pierwszej dawce nie będą musiały po przylocie poddawać się obowiązkowej kwarantannie. Będą natomiast musieli wykonać badania antygenowe przed wylotem i test PCR do dwóch dni po przylocie.

Jeśli chodzi o osoby w pełni zaszczepione, nie będą one musiały wykonywać testu antygenowego po przylocie do Wielkiej Brytanii. Nadal pozostaje jednak obowiązek wypełnienia formularzu lokacyjnego. Natomiast ze względu na luzowanie obostrzeń, wyjazdy będą tańsze.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE