Wybrano przewodniczącego ważnej komisji PE! To pierwszy Polak wybrany na to stanowisko!

Robert Biedroń został wybrany na przewodniczącego Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia w Parlamencie Europejskim. To pierwszy Polak, który został wybrany na to stanowisko i jedyny europoseł z Polski, który będzie przewodniczyć europarlamentarnej komisji podczas drugiej kadencji PE. 

Fot. Kraków w Pigułce

Lider Nowej Lewicy i eurodeputowany Robert Biedroń został wybrany, jako pierwszy w historii Polak, na stanowisko przewodniczącego Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia w Parlamencie Europejskim. Informację przekazał sam polityk w swoich mediach społecznościowych.

To jedna z najważniejszych funkcji jakie pełnią obecnie Polacy w Parlamencie Europejskim. To stanowisko daje najwięcej możliwości wpływania na proces legislacyjny. Co ważne, w poprzednim tygodniu głosowanie na wiceprzewodniczącą w PE wygrała Ewa Kopacz.

Komisja FEMM zajmuje się zwalczaniem przemocy wobec kobiet, sprawami różnic płacowych między kobietami a mężczyznami, niedostateczną reprezentacją kobiet w procesach decyzyjnych oraz prawami w zakresie zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]