Jutro niedziela handlowa. Od lutego wchodzą nowe zasady

30 stycznia wypada niedziela handlowa. To ostatnia taka niedziela przed zmianą przepisów.

Fot. Shutterstock

Od lutego wchodzi w życie przepis zaostrzający zakaz handlu w niedzielę. Do tej pory wiele sieci korzystało z luki w przepisach. Nawiązując współpracę z pocztą lub firmą kurierską, sklep mógł bez przeszkód działać w niedzielę, jako placówka pocztowa. W tej chwili z tego przepisu korzysta już kilkadziesiąt sieciówek.

Według nowych regulacji w niedzielę będą mogły działać tylko te placówki pocztowe, których dochody z tego rodzaju  działalności stanowią przynajmniej 40 proc. miesięcznych przychodów ze sprzedaży. Tym samym przepis ten zamknął możliwość działania dużych sieci handlowych w oparciu o współpracę z pocztą lub firmą kurierską.

Decyzję o zaprzestaniu handlu w niedziele niehandlowe podjęło już Netto, Kaufland oraz Carrefour. W formacie Carrefour Express nadal będą mogły działać placówki, których właściciel stanie za ladą, dlatego decyzja o otwarciu tego sklepu zależy od franczyzobiorcy.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]