Bez tej naklejki do centrum Krakowa niedługo nie wjedziesz. Można zapłacić ogromny mandat

Zgodnie z nowelizacją ustawy o elektromobilności za szybami pojazdów pojawią się naklejki, które będą dopuszczały pojazdy do stref czystego transportu. Problem w tym, że każde miasto będzie miało inne naklejki.

Fot. Pixabay

Jak poinformował Autokult do stref czystego transportu wjeżdżać będą mogły auta bezemisyjne, czyli elektryczne i wodorowe. Zakaz wjazdu ma również nie dotyczyć aut benzynowych, które spełniają normę Euro 4 lub wyższą oraz samochodów wysokoprężnych, spełniających przynajmniej normę Euro 5. Pojazdy, które będą mogły wjechać, muszą być oznakowane specjalną naklejką, inaczej kierowca naraża się na 500 zł mandat.

Naklejki wydawane będą przez wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Problem jest natomiast taki, że naklejka uprawnia tylko do wjazdu w jednym mieście, bo każde miasto będzie miało własną.

Strefę czystego transportu zapowiedział już Kraków. Wcześniej były już one testowane na próbę, teraz pomysł wróci w zmodyfikowanej formie. Miastu zależy, żeby uczynić je wolne od smogu i konsekwentnie tę politykę realizuje.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]