Ostatni dzwonek na pieniądze na dziecko. Jeżeli chcesz pełna kwotę wypełnij wniosek!

Nowy program rządu o nazwie Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, działa już od stycznia i od stycznia można składać wnioski. To ostatni moment, by dostać pełną kwotę.

Fot. Kraków w Pigułce

Za nami już praktycznie miesiąc od wejścia w życie rodzinnego kapitału opiekuńczego, czyli nowego świadczenia dla rodzin z małymi dziećmi. Do tej pory rodzice i opiekunowie złożyli już wnioski na przeszło 413 tys. dzieci. Z naszych szacunków wynika, że w całym roku 2022 świadczeniem objętych będzie ok. 615 tys. dzieci – powiedziała w poniedziałek minister Marlena Maląg.

Szefowa resortu rodziny i polityki społecznej przypomniała, że z wnioskiem nie należy zwlekać – Dzisiaj jest na to ostatni dzień, dlatego gorąco zachęcam do wnioskowania wszystkich, którzy jeszcze tego nie zrobili, a mogą. Jeśli rodzic złoży wniosek później, otrzyma świadczenie od miesiąca złożenia wniosku – wyjaśniła.

Wniosek można złożyć za pośrednictwem portalu Empatia, Platformy Usług Elektronicznych PUE ZUS lub przez bankowość elektroniczną. Program Rodzinny Kapitał Opiekuńczy przysługuje na drugie i kolejne dziecko w rodzinie od 12 do ukończenia 35 miesiąca życia. Świadczenie wynosi 12 tys. zł wypłacane co miesiąc przez dwa lata w wysokości 500 zł lub przez rok w wysokości 1000 zł.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]