Co z powrotem do nauki stacjonarnej? Minister edukacji mówi wprost

Dziś na antenie Polskiego Radia 24 minister edukacji poinformował o planach resortu dotyczących powrotu do nauki stacjonarnej. Jak zaznaczył, najpóźniej 28 lutego wszyscy wrócą do szkół. 

fot. Pexels

Od 27 stycznia do 27 lutego 2022 roku uczniowie szkół podstawowych klas V-VIII, a także młodzież uczęszczająca do szkół ponadpodstawowych przeszła na naukę zdalną. Zdalnie pracują też placówki kształcenia ustawicznego i centra kształcenia zawodowego. Jedynie uczniowie z klas I-IV i przedszkola kontynuują naukę w trybie stacjonarnym.

We wtorkowej porannej rozmowie ministra edukacji i nauki z Polskim Radiem 24 Przemysław Czarnek pytany był o powrót dzieci do szkół. Czy jednak nauka zdalna zostanie przedłużona? Szef resortu odpowiedział wprost- najpóźniej 28 wszyscy wrócą do nauki stacjonarnej, aby kontynuować ją do końca roku szkolnego.

„Teraz, z uwagi na tę liczbę zakażeń, która jest coraz większa i ona będzie jeszcze większa w tym tygodniu -wykorzystując również przerwę feryjną, wprowadziliśmy naukę zdalną do 27 lutego. Dla większości województw oznacza to nieco ponad 2 tygodnie nauki zdalnej, bo 2 tygodnie to są ferie zimowe.”

-wyjaśnił Przemysław Czarnek. Dodał, że sytuacja jest wciąż analizowana, między innymi przez Marzenę Machałek, która stoi na czele rady bezpieczeństwa przeciwcovidowego.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]