Kto najczęściej trafia do szpitala po zakażeniu? Nowe informacje!

W Polsce mamy do czynienia z kolejną falą pandemii. Omikron jest bardziej zakaźny, wiele osób wymaga hospitalizacji, jednak ich profil różni się od tych, które znane są z poprzednich etapów. Co ciekawe, zdaniem ekspertów w najbliższych tygodniach piąta fala może wyhamować.

Fot. Shutterstock

Dziennie liczba zakażeń koronawirusem w ostatnich dniach wynosi po kilkadziesiąt tysięcy nowych przypadków. To rekord jeśli chodzi o wszystkie fale COVID-19 od początku pandemii w Polsce. Jak się jednak okazuje, Omikron zupełnie inaczej działa, niż poprzednie warianty wirusa.

Oczywiście w szpitalach pacjentów również przybywa, jednak profil chorych różni się od tych, które znane są z poprzednich etapów pandemii. Hospitalizacji wymagają pacjenci, którzy trafili do szpitala nie bezpośrednio z powodu Omikron, a z powodu chorób współistniejących. Zmniejsza się także liczba osób, które wymagają leczenia za pomocą respiratorów. Dobra informacja jest także taka, że pojawia się coraz mniej zgonów.

Co ważne, zdaniem ekspertów w najbliższych tygodniach piąta fala wkrótce może wyhamować. Jak podkreśla prof. Grzegorz Gielerak, spadki zakażeń nastąpią tak samo szybko, jak miało to miejsce ze wzrostem przypadków. To naturalny proces wygaszania epidemii.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]