Ogromny mandat dla kierowcy zatrzymanego w Rabce Zdroju

Policjanci nowotarskiej grupy SPEED zatrzymali do kontroli kierującego, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość, jak też nie dostosował się do podwójnej linii ciągłej.

Fot. Policja

W minioną sobotę (29 stycznia br.) w godzinach wieczornych funkcjonariusze nowotarskiej grupy SPEED w miejscowości Rabka Zdrój, zatrzymali do kontroli samochód marki BMW, którego kierowca w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 143km/h.

Kierujący śpiesząc się zapomniał, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, w sytuacji gdy na obszarze zabudowanym dopuszczalna prędkość zostanie przekroczona o więcej niż 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Mężczyzna za przekroczenie dozwolonej prędkości o 93 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h, jak też przekroczenie osi jezdni i niedostosowanie się do podwójnej linii ciągłej został ukarany mandatem karnym w kwocie 2700 złotych.

Od 1 stycznia 2022 roku obowiązują wyższe stawki mandatów karnych za niektóre wykroczenia w ruchu drogowym. Wzrost nakładanych mandatów karnych dotyczy głównie tych wykroczeń, które mają istotny wpływ na powstawanie wypadków drogowych. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 30 km/h mandat karny wynosi 800 złotych, powyżej 40 km/h 1000 złotych, powyżej 50 km/h 1500 złotych, powyżej 60 km/h 2000 złotych i powyżej 70 2500 złotych. Za wykroczenia drogowe nie objęte taryfikatorem policjant, w drodze mandatu karnego, może nałożyć grzywnę nawet do 5000 zł. W przypadku wykroczeń nieobjętych postępowaniem mandatowym lub w przypadku nieprzyjęcia mandatu karnego, o wysokości grzywny decyduje sąd. Według nowych przepisów za wykroczenia drogowe może on orzec grzywnę do 30000 zł.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]