Uwaga! 500+: wypełnij, by nie stracić części świadczenia!

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg przypomina, że wszyscy, którzy pobierają 500+, muszą złożyć wniosek o wypłatę pieniędzy na kolejny okres. Zapisy ruszyły już od 1 lutego. Warto zrobić to jak najwcześniej, bo zapominalscy ryzykują utratę części świadczenia.

Fot. Kraków w Pigułce

Od wtorku trwa przyjmowanie wniosków na nowy okres świadczeniowy trwający od 1 czerwca 2022 r. do 31 maja 2023 r. Wnioski muszą złożyć wszyscy uprawnieni, także ci, którzy już wcześniej je składali.

Ważne jest, by nie zwlekać z wypełnieniem wniosku. Osoby, które złożą dokument do 30 kwietnia, pierwszą wypłatę otrzymają do 30 czerwca 2022 r. Złożenie wniosku do końca czerwca 2022 r. będzie gwarantowało, że świadczenie zostanie przekazane z wyrównaniem od 1 czerwca 2022 r. Natomiast wnioski złożone po 30 czerwca, nie będę już wyrównywane, a świadczenie będzie przysługiwało od miesiąca złożenia wniosku.

Program 500 plus przeszedł duże zmiany. Obsługą świadczenia zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych, a wnioski składane są wyłącznie drogą elektroniczną przez Platformę PUE ZUS, portal Emp@tia na stronie empatia.mpips.gov.pl lub przez bankowość elektroniczną. Trzecia zmianą jest wypłata bezpośrednio na konto wskazane we wniosku.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]