Jest opinia rzecznika generalnego TSUE. Chodzi o kopalnię Turów!

Rzecznik generalny TSUE stwierdził, że Polska naruszyła prawo Unii, przedłużając o sześć lat termin obowiązywania koncesji na wydobywanie węgla brunatnego w kopalni Turów. A to wszystko bez przeprowadzania oceny oddziaływania na środowisko. Co dalej w sprawie zrobi TSUE? Dowiedział się tego Polsat News. 

Fot. Kraków w Pigułce

20 września TSUE nałożył na Polskę karę 500 tys. euro dziennie za niewdrożenie środka tymczasowego i niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni. Polski rząd deklaruje, że płacić nie zamierza. Od tego czasu wciąż trwają spory w tej sprawie.

Jak przekazał rzecznik generalny TSUE, Polska naruszyła prawo Unii, przedłużając o sześć lat termin obowiązywania koncesji na wydobywanie węgla brunatnego w kopalni Turów, bez przeprowadzania oceny oddziaływania na środowisko. Jednak opinia rzecznika jest tylko wstępem do wyroku. TSUE nie musi się z nią zgodzić.

Póki co jednak nie można mówić  porozumieniu. W drodze do Pragi jest już Mateusz Morawiecki. Premier będzie prowadził dalsze rozmowy w sprawie kopalni Turów. Udział w spotkaniu weźmie także premier Czech. Jak się dowiedziała korespondentka Polsat News, TSUE będzie procedował sprawę do momentu wycofania skargi przez Pragę.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]