Nie żyje polski aktor występujący m.in. w „Pierwszej miłości”. Miał zaledwie 46 lat

W wieku zaledwie 46 lat zmarł Sebastian Banaszczyk, polski aktor teatralny i filmowy. Występował m.in. w „Pierwszej miłości” czy „Klanie”, jednak gra w teatrze były najbliższa jego sercu. Cierpiał na raka mózgu. 

Fot. Pixabay / Kraków w Pigułce

Nie żyje Sebastian Banaszczyk, aktor filmowy i przede wszystkim teatralny. Mężczyzna zmarł wczoraj, 2 lutego 2022 roku. Informację o śmierci przekazał Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, z którym od lat był związany. Występował tam w takich spektaklach jak „Testosteron”, „Śluby panieńskie” czy „Mayday”.

Jak natomiast przekazał w mediach społecznościowych scenarzysta i reżyser Andrzej Saramonowicz, który miał okazję współpracować z Sebastian Banaszczyk,  cierpiał on na raka mózgu.  Zdiagnozowano go zaledwie kilka lat temu.

Sebastian Banaszczyk ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Poza grą w teatrze w Częstochowie, występował także na deskach Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu. Znany był większej publiczności też z ról w serialach: „Klan”,  „Pierwsza miłość” czy „Fala zbrodni”.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]