Szybszy powrót do szkół? Minister Czarnek komentuje

Minister edukacji i nauki przekazał, że możliwy będzie szybszy powrót dzieci i młodzieży do nauki stacjonarnej. Wszystko zależy jednak od liczby dobowych zakażeń koronawirusem. 

fot. Pexels

Dziś odbyła się konferencja prasowa ministra edukacji i nauki. Przemysław Czarnek poinformował, że jeśli trend pandemii COVID-19 się utrzyma, to przynajmniej w stosunku do tych pięciu województw, gdzie skończyły się ferie w styczniu, rodzi się szansa podjęcia decyzji o szybszym powrocie do szkół.

Wszystko okaże się już w przyszłym tygodniu. Przypomnijmy, obecnie decyzją ministra zdrowia, nauczanie zdalne prowadzone jest do 27 lutego 2022 roku dla klas 5-8 oraz wszystkich szkół ponadpodstawowych. Zajęcia stacjonarne obejmują przedszkola, zerówki i klasy 1-4.

Póki co wciąż odnotowywane są bardzo wysokie liczby zachorowań. Dziś wykryto ponad 47 tysięcy nowych zakażeń COVID-19, Jak jednak ocenił wczoraj minister zdrowia, zauważalny jest spadek w liczbie zakażeń, co może oznaczać wygaszanie się piątej fali pandemii. Z powodu koronawirusa zmarło 56 osób, natomiast z powodu współistnienia zakażenia innymi schorzeniami zmarło 190 osób.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]