Naukowcy: szczyt fali za tydzień. Nawet 800 tys. zakażeń dziennie!

Jak wynika z prognozy ekspertów z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego UW za tydzień będziemy mieli szczyt piątej fali. Według przewidywań dochodzić będzie nawet do 800 tys. zakażeń dziennie.

Fot. Kraków w Pigułce

Zdaniem naukowców rzeczywista liczba zakażeń jest dużo większa niż ta podawana przez Ministerstwo Zdrowia.

Z naszego modelu wynika, że liczby podawane przez resort należy pomnożyć razy 12. Oznacza to, że w ostatnich dniach dziennie zakaża się nawet 600 tys. osób. Za tydzień przewidujemy szczyt zakażeń i będzie on wynosił ok. 800 tys. dziennych infekcji – powiedział dr Franciszek Rakowski w wypowiedzi dla PAP.

Oczywiście liczba ta nie zostanie potwierdzona testami, bo nawet największe kraje testują obecnie około milion do maksymalnie dwóch milionów mieszkańców dziennie.

Zdaniem naukowców pandemia się uspokoi, nawet w przypadku następnej fali, będzie ona łagodna, głównie z powodu nabytej odporności. Tak będzie przynajmniej do sierpnia.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]