Sklep ogłasza, że jest dworcem, a hol poczekalnią. Chce ominąć zakaz handlu w niedzielę

Tego jeszcze nie było! Placówka znajduje się co prawda na Śląsku, ale jeżeli jej się uda, czeka nas powstanie ogromnej liczby dworców.

Fot. Shutterstock

Od 1 lutego zakaz handlu uległ zaostrzeniu. Do tej pory wiele sieci korzystało z luki w przepisach. Nawiązując współpracę z pocztą lub firmą kurierską, sklep mógł bez przeszkód działać w niedzielę, jako placówka pocztowa. W tej chwili z tego przepisu korzysta już kilkadziesiąt sieciówek.

Według nowych regulacji w niedzielę będą mogły działać tylko te placówki pocztowe, których dochody z tego rodzaju działalności stanowią przynajmniej 40 proc. miesięcznych przychodów ze sprzedaży. Tym samym przepis ten zamknął możliwość działania dużych sieci handlowych w oparciu o współpracę z pocztą lub firmą kurierską.

W Cieszynie kierownicy znanego sklepu wymyślili, jak można uruchomić sklep w niedzielę. Tuż przy supermarkecie znajduje się przystanek komunikacji miejskiej. Nazwali więc budynek „dworcem autobusowym”, a hol „poczekalnią”, wywieszając odpowiednie informacje. Ustawa pozwala sklepom na dworcach i lotniskach na funkcjonowanie w niedzielę. Nie wiadomo jednak, jak w tym przypadku zostaną zinterpretowane przepisy. Jeżeli się to uda, to w całej Polsce powstaną niedługo nowe dworce autobusowe.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]