Uwaga! Podszywają się pod znany bank! Można stracić nawet kilka tysięcy!

ING Bank informuje, że oszuści wysyłają SMS-y podszywając się pod bank. Na domiar złego, numer jasno wskazuje na ING.

Fot. ING

W ostatnim czasie oszuści coraz częściej wysyłają fałszywe SMS-y. Sugerują w nich, że ktoś wysłał Ci BLIKIEM przelew na telefon. Aby potwierdzić odbiór pieniędzy, zachęcają do kliknięcia w link. Uważaj, to próba oszustwa! – informuje ING.

Przelew na telefon BLIK jest realizowany automatycznie i nie trzeba dodatkowo odbierać go przez link z SMS-a. Aby otrzymać przelew na telefon, wystarczy zdefiniować numer telefonu dla BLIKA w Moim ING.

Jak działają oszuści?

Otrzymujesz SMS z nieznanego numeru. Czytasz, że ktoś wysłał Ci przelew na telefon i widzisz link do odbioru pieniędzy. Link prowadzi do fałszywej strony logowania banku z prośbą o podanie loginu i hasła do bankowości internetowej. Jeśli udostępnisz swoje dane, przekazujesz je oszustowi i narażasz się na utratę swoich oszczędności!

Zasady bezpieczeństwa

  • Pamiętaj, że nie musisz klikać w żaden link, żeby odebrać przelew BLIK. Wystarczy, że masz zdefiniowany numer telefonu do BLIKA w Moim ING. Przeczytaj więcej informacji o przelewach na telefon BLIK.
  • Uważaj na linki, które dostajesz w wiadomościach. Mogą wyglądać prawidłowo, ale po kliknięciu prowadzą do fałszywych stron. Zawsze sprawdzaj adres strony, na której się znajdujesz, w pasku adresu u góry przeglądarki.
  • Zapoznaj się z zasadami bezpiecznego bankowania.
Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]