Będzie krótsza izolacja? Ministerstwo Zdrowia informuje!

Dziś rzecznik Ministerstwa Zdrowia przekazał, że w środę zostanie ogłoszona decyzja o skróceniu okresu izolacji dla wszystkich obywateli, którzy chorują na COVID-19. Jak dodał, obecnie mamy do czynienia z krótszym okresem objawowym i krótszym okresem, kiedy aktywnie zakażamy. 

Fot. Shutterstock / Kraków w Pigułce

W poniedziałek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował, że najprawdopodobniej w środę podczas konferencji prasowej Adam Niedzielski przekaże decyzję dotyczącą izolowania osób zakażonych koronawirusem. Chodzi dokładnie o skrócenie czasu izolacji.

Jak tłumaczy rzecznik resortu zdrowia, decyzja o skróceniu izolacji związana jest z krótszym okresem objawowym i krótszym okresem, kiedy aktywnie zakażamy, a także z koniecznością przywracania do pracy pracowników w różnych branżach.

„Widzimy przy tej zakaźności wirusa, jak szybko wyłączane są osoby z rynku pracy, co nie pozostaje bez wpływu na gospodarkę naszego kraju. Te decyzje jeszcze dziś, góra do jutra powinny zapaść.”

-powiedział Wojciech Andrusiewicz. Dodał jednak, że jeśli chodzi o plany skrócenia kwarantanny, na ten moment nie ma o tym mowy. Niewykluczone natomiast, że może to się wkrótce zmienić.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE