Ben&Jerry’s apeluje do Prezydenta Bidena o nieprzysyłanie wojsk do Europy. Oburzenie w Polsce i nie tylko

Ben&Jerry’s sprzedaje lody w Polsce, ale jak widać interesuje ich nie tylko gospodarka, ale także kwestia bezpieczeństwa. Firma apeluje do prezydenta USA o to, by nie wysyłać już więcej żołnierzy to Europy.

Kwestia żołnierzy NATO na wschodniej flance to nie tylko polityka, ale także gwarant bezpieczeństwa wielu krajów, w tym m.in. Polski. Ben&Jerry’s, firma produkująca lody zaapelowała do prezydenta USA Joe Bidena o nieprzesyłanie więcej żołnierzy do Europy. Tłumaczy, że spowoduje to zwiększenie napięcia i może podsycać „płomień wojny”.

Na wypowiedź ostro zareagowali już Stanisław Żaryn i Radosław Sikorski, a także John Sipher, były oficer CIA, który ma doświadczenie w Rosji.

„Rosja prowadzi wojnę z Ukrainą od 2014 roku. Obecnie to wciąż Rosja wywiera militarną presję na Ukrainę i prawdopodobnie przygotowuje kolejną inwazję. Poprzez takie oświadczenie pomagacie Rosji zatrzeć jej agresję. Wstydźcie się!” – napisał Stanisław Żaryn.

„Trzymajcie się tworzenia dobrych lodów. Geopolitykę zostawcie dorosłym” – napisał Radosław Sikorski.

Dużo ostrzej zareagował John Sipher. „Miło z waszej strony strony, że ofiarujecie kraj do zniszczenia. Cieszcie się krwią na rękach. Stany Zjednoczone próbują powstrzymać brutalną inwazję. Wasze komentarze są ignoranckie i wstydliwe. Zachęcacie tyrana.” – podsumował były oficer CIA.

Adres wydawcy i właściciela portalu: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa.
Copyright © 2023 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Adres wydawcy: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa. Kontakt: [email protected]