Dziś spotkanie kierownictwa PiS. Wiadomo, w jakiej sprawie!

Dziś obędzie się spotkanie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości. Podczas niego mają zapaść decyzje dotyczące dymisji w partii. Wszystko z powodu wpadki związanej z Polskim Ładem.

Fot. Kraków w Pigułce

Na dziś zaplanowane jest posiedzenie prezydium Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. Spotkanie ma rozpocząć się w samo południe. Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa, politycy rozmawiać maja o dymisjach związanych z Polskim Ładem.

Przypomnijmy, że program gospodarczy Polski Ład był zapowiadany jako przełomowa pomoc dla wszystkich Polaków. Jak się jednak okazało, przyniósł więcej strat niż korzyści i spotkał się z ogromną krytyką obywateli. Jak później mówił sam Jarosław Kaczyński: „Ci, którzy przygotowywali wprowadzenie Polskiego Ładu niezupełnie zapanowali nad tym, co jest im podległe, i tam, być może, zadziałał brak dostatecznych kwalifikacji, a być może także i brak dobrej woli.”

Już wtedy prezes PiS zapowiedział wyciągnięcie konsekwencji personalnych. Nieoficjalne informacje mówią, że między innymi stanowisko straci minister finansów Tadeusz Kosiński. Podobne losy miałyby spotkać jego zastępce, Jana Sarnowskego.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE